wpis4Personalizowane wideo to potężny kanał komunikacji, który jak wskazuje nazwa łączy zarówno wideo, jak i personalizację. Spersonalizowana kampania wideo idealnie dostosowuje przekaz marki do potrzeb i preferencji indywidualnego odbiorcy. Dzięki skorzystaniu z technik storytellingowowych oraz efektów wizualnych, skutecznie dostarcza przekaz i angażuje widza. Aby jednak w pełni wykorzystać zalety spersonalizowanego kanału wideo i stworzyć udaną kampanię, należy skupić się na zasadach tej formy komunikacji, których należy przestrzegać zawsze. Poniżej zestawiliśmy 5 głównych cech, o których należy pamiętać tworząc personalizowane wideo.

1. Zadbaj o wysoką jakość video.
To jak wygląda video to podstawa. Nie warto oszczędzać na jego jakości – zaprocentują one w czasie. Ładne video zapewni wyższą oglądalność i lepiej zapadnie w pamięć odbiorcy. Ciekawe animacje, przejścia, dobre kadry – przeniosą odbiorcę w podróż, która przemówi do ich emocji, rozbudzi dźwiękowe i wzrokowe zmysły. Bądź dumny z tego jak wygląda Twoje video.

2. Personalizuj!
To kluczowe znaczenie dla wiarygodności video i Twojej marki. Opowieść połączona z wizualną oprawą musi sprawić, by odbiorca przeniósł się do Twojego świata. Tak by czuł że film został stworzony specjalnie dla niego – dlatego personalizuj! Unikaj ogólnych sformułowań i określeń. Przypadkowego wklejania imienia odbiorcy tu i tam, nie można nazywać personalizacją. Zadbaj o to by zmienne w filmie pojawiały się dynamicznie, w różnych miejscach, jednocześnie zmieniając swoje położenie płynnie – tak by końcowy efekt był jak najbardziej naturalny.

3. Dobra jakość dźwięku
Tak jak wersja wizualna, ścieżka dźwiękowa jest równie ważna. Połączenie tego co widzimy i słyszymy powinno tworzyć spójną całość – precyzyjnie zsynchronizowaną oraz dostosowaną w czasie. Każda zmiana nazwy, ceny, numerów na ekranie powinna odbywać się również w ścieżce dźwiękowej – płynnie i dynamicznie.

4. Bezpieczeństwo
Dane odbiorców personalizowanego wideo to poufne i bardzo wrażliwe informacje, które należy chronić za wszelką cenę. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dostawca powinien posiadać certyfikat ISO 27001, który jest potwierdzeniem przestrzegania międzynarodowych standardów oraz najlepszych praktyk zarządzania bezpieczeństwem. Jednocześnie potwierdza on priorytetowe traktowanie poufnych danych oraz eliminację zagrożeń bezpieczeństwa na bieżąco.

5. „Najlepsze praktyki”
Jeśli chodzi o wideo, nie ma drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia. Pamiętaj, że najważniejszym punktem powinien być film, który pozostaje wierny przekazowi marki, komunikacja 1 do 1 – spersonalizowana, opowiadająca ciekawą historię, którą dobrze się ogląda i słyszy. Spersonalizowane wideo wykorzystuje wszystkie dane na temat klienta, aby określić, jaka konkretna treść zostanie wyświetlona – nie chodzi tylko o dodanie czyjegoś imienia na początku filmu wideo. Firmy dokładnie wiedzą, jaka była historia zakupów danej osoby, z jakich usług klient skorzystał i jakie produkty ostatnio kupił.

Jakiego rodzaje treści są uważane za wartościowe? Pomyśl o filmach instruktażowych – jak założyć konto online lub jak złożyć dany produkt. W ciekawy sposób możesz przeprowadzić onboarding nowych klientów – wizualne instrukcje, zalety konta lub produktu mogą przyczynić się do lojalizacji klienta i mieć wpływ na jego przyszłe wybory zakupowe. Video może stanowić element strategii brandingu marki – ukazywać jak czerpać przyjemność z zakupionych produktów czy usług, pokazywać określony styl życia w grupach docelowych.
Spersonalizowana kampania video to potężny zestaw treści marketingowych – korzystając z powyższych rad możesz uzyskać świetne wyniki, które będą powtarzalne. Zapraszamy do portolio oraz na stronę PinPoint aby zapoznać się z przykładowymi realizacjami z wykorzystaniem personalizowanego wideo.