wpis o2Branża turystyczna jest jedną z największych na świecie, z rocznymi wydatkami przekraczającymi 7,6 biliona dolarów. Direct mail może odegrać ważną rolę w przyciągnięciu uwagi potencjalnych klientów tego typu usług – wysyłając przesyłkę możesz wzmocnić zaufanie oraz polepszyć reputację na tle innych marek w sektorze hotelowo-gastronomicznym. Zwłaszcza biorąc pod uwagę dużą liczbę stron internetowych, które oferują przeróżne wycieczki i hotele, często kosztem jakości i poziomu świadczonych usług w tych miejscach.

Poniżej przedstawiamy wskazówki i wytyczne, o których warto pamiętać tworząc kampanię Direct Mail aby odniosła sukces:

Personalizuj
Każdy przekaz, który brzmi jakby został stworzony na zasadzie „kopiuj-wklej” do wszystkich klientów będzie źle odebrany. Dlatego korzystaj z informacji, które już posiadasz i dbaj o to by przesyłka była jak najmocniej spersonalizowana dla każdego z odbiorców. Jeśli wiesz, że klient kilka poprzednich urlopów spędzał w różnych ośrodkach nad morzem – zaproponuj mu nową lokalizację, która będzie podobna do tych, które wybierał w przeszłości. Jeśli natomiast wybierał bardziej aktywne wyjazdy, poszukaj w swojej ofercie czegoś co zapewni mu dodatkowy wyrzut adrenaliny.

Wykorzystaj uszlachetnienia
Jedną z największych zalet Direct Mail jest możliwość dotarcia do różnych zmysłów w sposób nieosiągalny (przynajmniej na razie) dla kanałów digitalowych. Dlatego warto skorzystać z szerokiego zakresu uszlachetnień, które wzmocnią przekaz poprzez zapach lub ciekawą teksturę. Przykładowo: wysyłasz przesyłkę, która przedstawia ofertę wakacji nad morzem – dodaj lakier <?> przypominający w dotyku piasek. Możesz wypróbować również pokrycie przesyłki zapachem, który przywoła wspomnienie spacerów wśród kwiatów czy leżenia na plaży. Mała różnica, która porusza zupełnie nowy obszar w pamięci odbiorcy – tym samym sprawiając, że chętniej wybierze Twoją ofertę.

Stosuj różne formaty
Jedna z najważniejszych rzeczy o której należy pamiętać w branży turystycznej. Choć format pocztówki wydaje się być najbardziej odpowiednim – jest też bardzo oczywistym wyborem. Warto zadbać o zróżnicowanie rozmiaru oraz koperty wysyłanych przesyłek. Klienci najlepiej zapamiętują to co jest nietypowe bądź nieoczekiwane – dlatego duży format czy wysyłka katalogu w nietypowym kształcie będzie bardziej skuteczne.

Podsumowując, tworząc przesyłkę Direct Mail dla branży turystycznej bądź kreatywny, personalizuj przekaz do każdego odbiorcy, korzystaj z uszlachetnień i różnych formatów. Pamiętając o tych wskazówkach, jesteś na dobrej drodze do stworzenia kampanii direct mail, która odniesie sukces. Jeśli masz jakieś wątpliwości, już dziś skontaktuj się z naszym Project Managerem żeby porozmawiać o tym jak możemy pomóc w pełni wykorzystać potencjał papierowych przesyłek.